RB Lajpcig pobedio Frajburg u Bundesligi i preskočio Borusiju Dortmund

RB Lajpcig je ostvario pobedu nad Frajburgom od 3:1 u Bundesligi u nedelju, preskočivši tako Borusiju Dortmund na tabeli.

Lajpcig je poveo u prvom poluvremenu golom Ćavija Simonsa. Međutim, Frajburg je uspeo da izjednači rezultat solo pokušajem Merlina Rola u drugom poluvremenu.

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u završnici susreta. Lois Openda je izveo penal u 79. minutu i doneo prednost domaćinu. Samo minut kasnije, Kristof Baumgartner je postigao još jedan gol za RB Lajpcig, osiguravajući pobedu.

Ovaj trijumf omogućio je RB Lajpcigu da skoči na četvrto mesto na tabeli Bundeslige, sa 23 boda. Borusija Dortmund sada zauzima peto mesto sa 21 bodom. Ova pobeda dodatno učvršćuje poziciju RB Lajpciga u vrhu nemačkog fudbalskog šampionata.