Kris Vud sa tri gola doneo pobedu Forestu protiv Njukasla

Fudbaleri Notingem Foresta savladali su na otvaranju Boksing deja ekipu Njukasla 3:1 u utakmici 19. kola Premijer lige.

Njukasl je dominirao tokom većeg dela meča, ali je gostujuća ekipa iskoristila prilike u kojima se našla.

Domaći tim poveo je u 23. minutu pogotkom Aleksandra Isaka. Notingem Forest je do trijumfa stigao golovima bivšeg fudbalera Njukasla Krisa Vuda.

Vud je izjednačenje Forestu doneo u 45. mintuu, samom finišu prvog poluvremena, da bi u drugom golovima u 53. i 60. doneo potpuni preokret i trijumf.

Fudbaleri Njukasla se trenutno nalaze na sedmom mestu na tabeli sa 29 bodova, a u narednom kolu prvog januara gostovaće Liverpulu.

Notingem Forest je na 16. mestu Premijer lige, a u narednom kolu, 30. decembra dočekaće Mančester junajted.