U Skupštini Novog Sada uvedene su rigorozne mere obezbeđenja. Novinari su detaljno pretresani pri ulasku, a neki su čak zaključani u prostoriji. Ove mere su objašnjene kao neophodne za održavanje sednice.
U Skupštini Novog Sada prisutne su jake mere obezbeđenja, a novinari su detaljno pretresani pri ulasku. Kako javlja reporterka N1, obezbeđenje je zaključalo novinare u jednoj prostoriji u kojoj se odvijala konferencija za medije predsednice Skupštine Dine Vučinić.
Jedna koleginica je opisala ulazak u Skupštinu rečima: „Nisu nam pretresane samo torbe, nego i džepovi, pretresali su nas kao da smo kriminalci“. Naša reporterka dodaje da je novinarima onemogućeno kretanje kroz Skupštinu, a kada su ušli u press salu, bili su zaključani.
„Rečeno nam je da će nas pustiti kada se završi konferencija. Predsednica Skupštine Dina Vučinić objasnila je da su tako jake mere obezbeđenja neophodne da bi se sednica održala i da su novinare pretresali pripadnici skupštinskog obezbeđenja“, navela je reporterka N1.
O zaključavanju novinara izvestila je i Agencija Beta. Beta navodi da obezbeđenje nije dozvolilo novinarima da u skupštinsku zgradu unesu privatne torbe sa obeležjima protesta u vidu krvave ruke.
Kako je javio reporter agencije Beta, obezbeđenje pretresa novinare „od glave do pete“. „Rekli su da u zgradu Skupštine grada ne sme da uđe ništa što je obeležje protesta jer je to navodno provokacija“, rekao je reporter.
„Trenutno mi novinari i snimatelji stojimo zaključani u jednoj prostoriji, gde treba da se održi neka konferencija za novinare“, naveo je on.
