Studenti u blokadi Elektrotehničkog fakulteta (ETF) u Beogradu izrazili suzabrinutost zbog, kako su ocenili, dugogodišnjeg zanemarivanja elektroenergetskog sistema u Srbiji, nakon što je više regiona u zemlji ostalo bez struje zbog kvarova izazvanih snežnim padavinama.
„Neprihvatljiva je činjenica da već danima brojni regioni u zemlji nemaju električnu energiju. Kao studenti ETF-a, od kojih će deo danas-sutra raditi na održavanju elektroenergetskog sistema Srbije, izražavamo ozbiljnu zabrinutost zbog dugogodišnjeg zanemarivanja elektroenergetskog sistema“, naveli su na društvenoj mreži Iks (X).
Dodali su da žele promenu i što više stručnih i kompetetnih ljudi u državnim preduzećima Srbije, a ne „marionete u službi režima“, ističući da ulaganja u elektroenergetski sistem nisu opcija, već prioritet i nužnost.
„Ulaganja u elektroenergetski sistem Srbije su zapostavljena dok se sredstva preusmeravaju u izgradnju raznih urbanističkih groteski, samo da bi se pokazalo da se ima, da je vlast stabilna, da paradoksalno, sve sija“, ocenili su studenti ETF.
