Predsednik Gradske izborne komisije(GIK) Zaječara Nenad Dinulović izjavio je da je GIK, na današnjoj sednici, odlučivala u ponovnom postupku o svih 71 podnetih prigovora Koalicije „Promena u koju verujemo“ i o dopuna prigovora, s obzirom da je ta koalicija dopunila sve svoje prigovore, i donela je odluku o odbijanju svih 71 prigovora i dopuna prigovora kao neosnovanih.
„Uvidom u izborni materijal, koji je GIK izvršila, nakon vraćanja na ponovni postupak, nije ustanovila da su prigovori osnovani, niti da se u materijalu nalazi bilo šta što bi bio osnov za poništavanje glasanja. Dakle, nije utvrđena bilo koja nepravilnost na bilo kom biračkom mestu koja bi bila osnov za poništavanje glasanja u skladu sa Zakonu o lokalnim izborima“, rekao je Dinulović Tanjugu.
Što se tiče biračkog spiska, Dinulović kaže da je su svima koji su upisani u birački spisak omogućeno da glasaju, a da nisu imali slučaj da glasa neko ko nije upisan u birački spisak, kao što se dogodilo u Kosjeriću, i što je, kako je rekao, jedini osnov za poništavanje glasanja na biračkom mestu.
