AMSS: Sneg na putevima uglavnom u raskvašenom stanju, oprezno zbog poledice

AMSS: Sneg na putevima uglavnom u raskvašenom stanju, oprezno zbog poledice

Na putevima širom Srbije snega ima uglavnom u raskvašenom stanju, do pet centimetara, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS), koji je vozače, sa druge strane, upozorio na opasnost od pojave poledice.

„Zimski uslovi vožnje se nastavljaju, a upozorenje na ledenu kišu i dalje je na snazi. Tokom noći kada su temperature najniže, posuta so može imati slabije dejstvo, što dodatno povećava opasnost od nekontrolisanog kretanja vozila“, navodi se u saopštenju.

U nižim predelima, snega u raskvašenom stanju ima na teritoriji Ivanjice, Kolubare, Mačve, Užica, Valjeva i Zaječara, a zbog snega je neprohodan put Banja Koviljača – Gučevo – Zajača.

Na području Zlatibora uz smanjenu vidljivost zbog magle, pada i kiša koja se ledi pri tlu, pa se apeluje na učesnike u saobraćaju da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put.

AMSS je upozorio i na učestale odrone duž nestabilnih kosina u klisurama, usecima i zasecima, navodeći da ih najviše ima na putu I B-34 (Đerdapska klisura) i na II A 221 (klisura Korenatac).

Prilazi graničnim prelazima su prohodni, do pet centiimetara snega ima samo na prelazima Čemerno (Crna Gora) i Vagan (Bosna i Hercegovina), a zadržavanja nema ni za jednu kategoriju vozila.