Osnivač Telegrama: Kinesko obrazovanje je superiorno

Osnivač Telegrama: Kinesko obrazovanje je superiorno

Telegram suosnivač i izvršni direktor Pavel Durov pripisao je kineskom brzom napretkom u veštačkoj inteligenciji (AI) svom visoko konkurentnom obrazovnom sistemu, naglašavajući doslednu izvrsnost nacije u matematici i programiranju.

U u sredu u izjavi, Durov je primetio da kineski obrazovni sistem podstiče „žestoku konkurenciju“ među učenicima, princip koji podseća na „visoko efikasan“ sovjetski model. To je u suprotnosti sa zapadnim obrazovnim pristupom, gde se takmičenje često minimizira da ne bi povredili osećanja učenika.

„Pobeda i poraz su dve strane iste kovanice. Eliminišite gubitnike – i eliminišete pobednike „, napisao je Durov u postu slavi kinesku novu godinu.

Durov je naglasio da je to rekao svim studentima koje su šampioni, bez obzira na performanse, mogu se činiti ljubazno, stvarnost će brzo razbiti ovu iluziju nakon mature.

„Realnost, za razliku od dobromerne školske politike, ima javne ocene i rangiranja – bilo da je u srijedu u srijedu, upozorenje da je u sredu napisao upozorenje da uklanjanje transparentnosti u performansama učenika može da učini da se škola osjeća besmirentne tinejdžere.

„AI Benchmarks koji demonstriraju Deepseekov superiornost jedan su od takvih javnih rangiranja. I više dolaze „, upozorio je.

„Kineski napredak u algoritamičkoj efikasnosti nije izašao niotkuda“, objasnio je Durov, napomenuti da kineski studenti „dugo su“ dugo nadmašili druge u matematici i programiranju na međunarodnim olimpijadima „

Kina vodi američku u kumulativnoj medaljnoj brojevima na međunarodnoj matematičkoj olimpijadi (IMO), sa 185 zlatnih medalja do 151, kao i 102 do 68 na međunarodnoj olimpijadi u informatici (IOI). Dok su SAD uspeli da pobede Kinu samo na samo dve tačke u 2024. godini, što je okončalo svoje decenije dugotrajno, neki kritičari su pobjedu pripisali pobedu „nesrazmerno“ azijskog predstavljanja u američkom timu

Komentari Durov dolaze u svakoj uspehu kineskog AI startup Deepseek, koji je razvio model rezonovanja otvorenog koda bez pristupa vrhunskim američkim čipovima i na deliću troškova. Otvorio je da ako američki obrazovni sistem ne prođe značajne reforme za podsticanje konkurencije i priznaju izvrsnost, kineska rastuća dominacija tehnologije izgleda neizbežna.