Britanija bi verovatno sprovela nalog Međunarodnog krivičnog suda za hapšenje izraelskog premijera Benjamina Netanjahua u slučaju da poseti zemlju, prema rečima portparola Dauning strita 10. Međunarodni krivični sud sa sedištem u Hagu zatražio je Netanjahua zbog optužbi za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti tokom sukoba u Gazi. Izraelska i američka vlada su osudile ovaj zahtev.
Portparol premijera Keira Starmera izjavio je britanskim medijima da će Velika Britanija uvek poštovati svoje zakonske obaveze kako propisuje domaći i međunarodni zakon. Ipak, naglasio je da Velika Britanija dosad nije primenjivala domaće procedure u vezi sa poternicama MKS-a jer tražena osoba nikada nije posetila zemlju.
Ministarka unutrašnjih poslova Ivet Kuper izjavila je da ne bi bilo primereno da komentariše nalog MKS-a, ističući da je MKS nezavisna institucija. Ona je naglasila važnost poštovanja međunarodnog prava, ali je istakla da postupci MKS-a obično ne postaju deo britanskog pravnog sistema.
Poslanica laburista Emili Tornberi, koja predsedava odborom za spoljne poslove, direktno je izjavila agenciji da bi Velika Britanija trebalo da uhapsi Netanjahua ukoliko dođe u zemlju, u skladu sa Rimskom konvencijom i zahtevom MKS-a. Izrael je odbacio optužbe i nalog MKS-a, dok su SAD izrazile duboku zabrinutost zbog procesa koji je doveo do odluke MKS-a.
Nekoliko zemalja, poput Holandije, Švajcarske, Irske, Italije, Švedske, Belgije i Norveške, najavilo je da će poštovati nalog MKS-a, dok je Francuska izjavila da je nalog legitimna odluka, ali da bi hapšenje izraelskog lidera predstavljalo pravno složen postupak. Mađarski premijer Viktor Orban podržao je Netanjahua i izjavio da nalog MKS-a neće imati efekta u Mađarskoj, kao članici EU i NATO.