Roditelji i njihova deca ubijeni u pucnjavi u SAD

Roditelji i njihova deca ubijeni u pucnjavi u SAD

Par i njihova šestogodišnja ćerka ubijeni su iz vatrenog oružja u svom šatoru, kako se navodi, od strane stranca bez ikakvog očiglednog motiva

Devetogodišnji dečak jedini je preživeo nakon što su njegovi roditelji i mlađa sestra ubijeni dok su kampovali u državnom parku u Ajovi. Navodni strelac je tada okrenuo pištolj na sebe i izvršio samoubistvo.

Pucnjava u državnom parku Makuoketa pećine u istočnoj Ajovi dogodila se u petak rano ujutro, saopštila je policija. Žrtve – identifikovane kao stanovnici Sidar Folsa Tajler i Sara Šmit, oboje 42 godine, i njihova šestogodišnja ćerka Lula Šmit – pronađene su mrtve u svom šatoru. Sin para, Arlo Šmit, preživeo je napad, rekao je gradonačelnik Sidar Folsa Rob Grin u objavi na Fejsbuku.

„Kao i mnogi od vas koji tek čuju vesti, razočaran sam“, rekao je Grin, koji nije izneo detalje o tome kako je Arlo Šmit izbegao povredu. „Dobro sam poznavao Saru, a ona i njena porodica redovno su šetali ovde u naselju Sartori Park.

Policajci koji su istraživali pucnjavu otkrili su da je jedan od kampera u parku nestao i da je poznato da je naoružan, saopštila je državna policija. Ta osoba, 23-godišnji Entoni Orlando Šervin, pronađen je mrtav nekoliko sati kasnije oko jedne milje zapadno od parka, očigledno od samonanete rane iz vatrenog oružja.

Policija ne veruje da je osumnjičeni za pucnjavu, koji je bio iz susedne države Nebraska, imao bilo kakvu vezu sa Šmitovima, objavio je Njujork tajms. Istražitelji nisu utvrdili mogući motiv napada.

„Ne znamo šta je dovelo do ovoga, šta ga je ubrzalo“, rekao je za Asošijeted pres Mič Mortved, pomoćnik direktora krivičnih istraga državne policije. Do sada, dodao je, „istraga nije otkrila nikakvu ranu interakciju između porodice Šmit i [Šervina]“.

Trostruko ubistvo dolazi usred talasa masovnih pucnjava u SAD, što je podstaklo ponovni pritisak demokratskih poslanika da uvedu nova ograničenja na posedovanje oružja. Prošlog meseca, predsednik Džo Bajden potpisao je prvi veliki zakon o kontroli oružja koji je usvojio Kongres u skoro tri decenije.