Lacio i Napoli remizirali 0:0, borba za četvrto mesto u Seriji A ostaje neizvesna

Lacio i Napoli odigrali su napet nerešen rezultat 0:0 koji nijednoj strani nije doneo nikakvu korist u borbi za četvrto mesto u Seriji A.

Rezultat je ostavio Lacio dva boda ispod četvrtoplasirane Atalante, a Napoli dva boda zaostatka.

Fiorentina bi kasnije u nedelju mogla da zauzme četvrto mesto pobedom nad milanskim Interom, koji će nastojati da se vrati na vrh Serije A.

Prošle godine, Napoli i Lacio su završili na prvom i drugom mestu u Seriji A, ali su ove sezone imali problema. Napoli, koji je postigao najviše golova u ligi u prošloj kampanji, sada nije uspeo da nađe leđa u osam od 14 mečeva Valtera Mazarija.

Obe ekipe želele su da se oporave od poraza u Superkupu Italije. Lacio je u polufinalu poražen od Intera sa 3-0, dok je Napoli u finalu izgubio 1-0 od Neroazura.

Međutim, obema ekipama je nedostajao i jedan broj zvezdaša. Giovanni Simeone, Kvicha Kvaratskhelia i Jens Cajuste suspendovani su za Napoli, koji je takođe ostao bez ključnog napadača Viktora Osimhena zbog Afričkog kupa nacija.

Ciro Immobile i Mattia Zaccagni odbacili su zabranu.

Neki delovi stadiona Olimpijko zatvoreni su kao kazna zbog rasističkih povika protiv Romelua Lukakua tokom pobede Lacija u Kupu Italije nad gradskim rivalom Romom.

Tokom prvog poluvremena nije bilo udaraca u gol, ali je Lacio mislio da je poveo na spektakularan način odmah nakon prekida. Međutim, udarac Tati Kastelanosa preko glave je isključen zbog ofsajda.

Kastelanos je takođe video još jedan pokušaj koji je defanzivac Napolija Leo Østigard izbacio sa linije u mnogo boljoj drugoj trećini.

Sjajnim golom Kaleba Ekubana, Đenova je uzvratila savladavši Leće sa 2-1 i nastavila svoj prodor iz zone ispadanja.

Golman Đenove Žozep Martinez je Nikola Krstović odbranio penal pre nego što je doveo svoju ekipu u vođstvo svojim prvim golom u poslednjih 14 ligaških utakmica.

Međutim, Mateo Retegi je izjednačio u 70. minutu, a Ekuban je samo šest minuta kasnije akrobatskim volejem postigao ono što je trebalo da dokaže pobednika.

Đenova je sada neporažena u sedam mečeva i pomerila se 10 bodova iznad zone ispadanja.

Leče je bio samo tri boda iznad zone ispadanja nakon što je Helas Verona promašio jedan penal, ali je postigao još jedan za remiziranje 1-1 protiv Frozinonea i izlazak iz tri donja.

Sasuolo je samo bod od opasnosti nakon poraza od 1-0 od Monce.