Potpredsednica Sjedinjenih Država Kamala Haris je prikupila rekordnih 27 miliona dolara na događaju prikupljanja sredstava koji je održan u Njujorku u nedelju. Ovo je najveće prikupljanje sredstava od kada je preuzela funkciju potpredsednice Sjedinjenih Američkih Država od predsednika Džoa Bajdena, prema njenom kampanjskom timu.
Iako Haris ima značajne finansijske resurse u poređenju sa bivšim predsednikom Donaldom Trampom, novac će biti ključan kako bi se efikasno suprotstavila skupim reklamnim kampanjama koje podržavaju Trampa, a koje finansiraju moćne političke grupe. Ove informacije je saopštio pomoćnik Harisove kampanje, iznoseći detalje o privatnom prikupljanju sredstava pod uslovom anonimnosti.
Dogadjaj prikupljanja sredstava je održan u glamuroznoj balskoj dvorani grčkog preporoda na Cipriani Vol Stritu, okupivši veliki broj prisutnih. Haris je obratila publici ističući važnost ponovnog susreta sa američkim biračima pre izbora, naglašavajući da je spremna na dijalog i diskusiju.
U svom obraćanju novinarima nakon događaja, Haris je najavila da će održati govor u sredu u kojem će predstaviti svoju ekonomsku viziju. Istakla je potrebu za ulaganjem u aspiracije i ambicije američkog naroda kako bi se prevazišli izazovi sa kojima se suočava društvo.
Pored toga, Haris se osvrnula na aktuelna ekonomska pitanja, ističući visoke troškove stanovanja i rast cene osnovnih životnih potrepština. Njen fokus je na političkim predlozima usmerenim na podršku srednjoj klasi kroz smanjenje poreza za ovaj sloj stanovništva, dok bi se istovremeno povećali porezi za bogate i korporacije. Haris je podržala ukidanje poreza na plaćene plate, ali je istakla da bi ovaj predlog trebalo da bude ograničen na poreske obveznike sa nižim i srednjim prihodima.
Iznošenjem detalja svoje ekonomske agende, Haris se suočava sa kritikama zbog nedostatka konkretnih političkih predloga od trenutka kada je preuzela dužnost potpredsednice. Njen politički protivnik Tramp je kritikuje zbog nedostatka transparentnosti u vezi sa sopstvenim planovima.
Anketa sprovedena od strane Centra za istraživanje javnih poslova Asošiejted pres-NORC ukazuje na to da ni Haris ni Tramp nemaju značajnu prednost u javnosti kada je reč o pitanjima ekonomije. Istraživanje pokazuje da je ekonomija jedno od ključnih pitanja za veliki deo biračkog tela dok razmatraju svoje izborno opredeljenje.
Haris je prepoznala važnost ovih ekonomskih pitanja i prilagodila svoje stavove kako bi bolje odgovarali širokom spektru birača. Kroz svoje javno delovanje, ona je odustala od nekih ranijih liberalnih stavova, prihvatajući potrebu za kompromisom i širu podršku.