Fico optužio Gruzijsku legiju za umešanost u proteste u Slovačkoj

Fico optužio Gruzijsku legiju za umešanost u proteste u Slovačkoj

Slovački premijer Robert Fico optužio je danas Gruzijsku legiju i njenog vođu Mamuku Mamulašvilija za umešanost u proteste u Slovačkoj.

Govoreći danas na konferenciji za novinare sa ministrom unutrašnjih poslova Matusom Sutajem Estokom (Glas-SD) i direktorom Slovačke obaveštajne službe (SIS) Pavolom Gašparom, Fico je izjavio da predstavnici političke opozicije, kao i organizatori javnih protesta iz udruženja „Mir za Ukrajinu“ imaju veze sa tom vojnom jedinicom, uglavnom sastavljenom od dobrovoljaca iz Gruzije koji su se borili na strani Ukrajine u njenom ratu sa Rusijom, prenosi TASR.

„Kako je moguće da su predstavnici Gruzijske nacionalne legije bili aktivni u Kijevu 2014. tokom protesta na Majdanu? Pitam se kako je moguće da su bili aktivni u Tbilisiju, gde se neki od njih čak suočavaju sa optužbama i gonjenjem za zločine“, izjavio je Fico, dodajući da se ista grupa ljudi sada pojavljuje u Slovačkoj.