Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da je izvoz Turske u oblasti odbrane i vazduhoplovstva dostigao 7,445 milijardi dolara u poslednjih 11 meseci što je, prema njegovim rečima, za 30 odsto više nego u istom periodu prošle godine.
„U poslednjih 11 meseci, naš izvoz odbrambene i vazduhoplovne opreme povećan je za 30 odsto u poređenju sa istim periodom prošle godine, i dostigao je 7,445 milijardi dolara“, rekao je Erdogan, prenosi Anadolija.
On je naglasio da je Turska trenutno 11. najveći izvoznik odbrambene opreme na svetu, i dodao je da zemlja ima za cilj da se do 2028. godine rangira među deset najvećih zemalja u svetu po izvozu odbrambene i avijacije, sa ciljem izvoza oružja od 11 milijardi dolara.
