Administracija američkog predsednika Donalda Trampa radi na planovima za „dan posle“, u slučaju da venecuelanski predsednik Nikolas Maduro bude svrgnut sa vlasti, izjavila su danas dva visoka zvaničnika administracije i još jedan izvor upoznat sa razgovorima.
Izvori su za CNN rekli da se planovi tiho izrađuju i pažljivo čuvaju u Beloj kući, kao i da uključuju više opcija za to kako bi mogla da izgleda akcija Sjedinjenih Američkih Država u cilju popunjavanja vakuuma moći i stabilizacije zemlje, ako Maduro dobrovoljno ode putem pregovora, ili bude primoran da ode nakon američkih udara na mete u Venecueli.
CNN ocenjuje da je interno planiranje jasan signal da Tramp razmatra svrgavanje Madura, što su zvaničnici američke administracije privatno potvrdili.
