Alkaraz pobedio Koriju i stigao do trećeg kola US Opena

NjUJORK – Tinejdžer Karlos Alkaraz odbranio je kasni pritisak veterana Argentinca Federika Korije i u četvrtak pobedio sa 6-2 6-1 7-5 i stigao do trećeg kola Otvorenog prvenstva SAD u kojem će se suočiti sa Amerikancem Jensonom Brooksbi.

Mladi Španac je iskoristio svoju brzinu na celom terenu i kažnjavajući forhend da osvoji poslednjih 10 poena u prvom setu i slomio Korijin servis da bi otvorio drugi i poveo sa 2-0 u setu.

Korija je odbio da padne bez borbe i gurnuo Alkaraza u maratonskom gemu na 4-4 u trećem setu.

Ali treći nosilac, koji je spasao 14 od 15 brejk lopti sa kojima se suočio u meču, iskoristio je dva nepovratna servisa da se izvuče iz nevolje i zapečatio pobedu dvoručnim bekhendom za svoju 46. pobedu u godini.

„Bila je to sjajna godina za mene, ali nije kraj godine“, rekao je Alkaraz.

„Veoma sam srećan što sam igrač sa najviše pobeda, ali moram da se radujem i da radim na tome.

Sledeći Alkaraz je susret sa Bruksbijem koji je ranije tokom dana pobedio šampiona Sinsinati Opena i 25. nosioca Bornu Ćorića sa 6-4 7-6(10) 6-1.

Kalifornijac je spasio sedam set lopti u napetom drugom setu i drugu godinu zaredom stigao do trećeg kola na Flešing Medousu. Prošle godine je uzeo prvi put Novaka Đokovića pre nego što je pao među finalistu turnira.

„Bio sam ponosan na svoju mentalnu rešenost da mogu da sačuvam mnogo takvih set poena zaredom i samo ostanem u sadašnjosti“, rekao je Bruksbi novinarima.

„Mogao sam da se fokusiram na ono na čemu sam radio, a videti da se to danas realizuje je sjajan osećaj.

Bruksbijevi naglašeni uzvici „Hajde!“ Ćoriću se uvuklo pod kožu što je Hrvata navelo da kaže sudiji da, iako poštuje borbu 21-godišnjaka, „malo je previše, svaki poen“.

Bruksbi je rekao da je Ćorićevu frustraciju iskoristio u svoju korist.

„To je definitivno vreme ako je protivnik frustriran, vidim da je ovo vreme da ostanete fokusirani i ostanete na njemu i pokušate da ga slomite“, rekao je.

„Ko god da je to ili kakva god da je situacija, uvek je dobro videti.