Zvezda u finalu Kupa Koraća

Crvena zvezda će se boriti da odbrani Kup Koraća pošto je u polufinalu bila bolja od Čačka 94 87:52.

Dva različita poluvremena Crvene zvezde koja će u subotu protiv boljeg iz duela Partizana i Vojvodine igrati za odbranu trofeja.

Crveno-beli su meč otvorili efektnom trojkom Nedovića u prvom napadu, ali su već posle tog trenutka ušli u negativan ritam u kojem su nizali promašaje van linije 6,75.

Čačak je u prvoj četvrtini dominirao u skoku u napadu, a uz Zvezdine promašaje u kontinuitetu uspevao je da održava ritam i bude u egalu tokom većeg dela prve dve četvrtine.

Ipak, vezani poeni Jaga dos Santosa u finišu drugog dela doneli su joj velikih 12 poena prednosti.

U treći poeriod, tim Janisa Sferopulosa ušao je još angažovaniji, značajno podignut nivo igre doneo je i dosta bolje procente šuta, kako za dva, tako i za tri poena.

Ovo je donelo da se branilac titule brzo domogne velikih 20, a nedugo potom i 30 poena prednosti.

Čačak više nije imao priliku da izjednači, a treneri su u igru u poslednjem delu ubacili juniore koji su uspeli da se upišu i u strelce.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Mitrović sa 15 poena, Dalibor Ilić je dodao 13 uz sedam skokova.

Dvocifreni su bili još i Nemanja Nedović sa 11, kao i Dejan Davidovac sa 10 poena.

Andrej Kostić debitovao je u seniorskom timu sa sedam poena.