Zvezda teškom mukom savladala Radnik, gol Kange kakav se retko viđa

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su trijumf u 14. kolu Superlige Srbije, pošto su na stadionu „Rajko Mitić“, teže nego što se očekivalo, savladali Radnik iz Surdulice 3:1. Mijatović, Spajić i Kanga sa bele tačke strelci za crveno-bele, Tomašević ublažio poraz fenjeraša. Zvezdu u utorak očekuje duel četvrtog kola Lige šampiona, u Beograd stiže nemački Lajpcig.

Posle remija sa TSC-om koji je izazvao revolt navijača, Crvena zvezda se vratila na pobednički kolosek trijumfom nad Radnikom iz Surdulice 2:1.

Nije Zvezda blistala na ovom meču, ali je bila dovoljno dobra da ostvari pobedu protiv poslednjeplasirane ekipe u šampionatu.

Prvo poluvreme na stadionu „Rajko Mitić“ proteklo je u napadima domaće ekipe, a jedini gol u tom delu igre postigao je mladi Jovan Mijatović u 19. minutu, posle asistencije Mirka Ivanića.

Ekipa baraka Bahara i u drugom poluvremenu nastavila je sa ofanzivnom igrom, što je donelo rezultat u 54. minutu, kada je Uroš Spajić iskoristio centaršut Kangve i glavom pogodio mrežu golmana Ranđelovića.

Tek tada se Radnik donekle otvorio i krenuo ka golu srpskog šampiona, a Nemanja Tomašević je u 70. minutu smanjio rezultat na 2:1 i uneo nemir među crveno-bele.

Imala je Zvezda u završnici meča nekoliko dobrih akcija, ali se mladi Nedeljković i Osman Bukari nisu najbolje snašli u kaznenom prostoru protivnika.

U 89. minutu u kaznenom prostoru Radnika oboren je Vladimir Lučić, a Gelor Kanga je uz mnogo sreće savladao Ranđelovića, koji je udbranio udarac Gabonca, ali je lopta dobila čudan efe i prešla preko gol-linije.

Crveno-beli su ostvarili cilj – osvojili su nova tri boda kojom su prišli vodećem Partizanu na samo tri boda minusa i u dobrom raspoloženju očekuju duel sa Lajpcigom u Ligi šampiona.

Meč između Crvene zvezde i Lajpciga na programu je u utorak od 21.00 čas u Beogradu, a direktan prenos je na Prvom ptogramu RTS-a.