Vaterpolisti Srbije upisali prvi trijumf na Svetskom prvenstvu

Vaterpolisti Srbije savladali su Japan 17:10 u utakmici prvog kola grupne faze prvenstva sveta.

Vaterpolisti Srbije, reklo bi se očekivano su savladali selekciju Japana u prvoj utakmici prvenstva sveta u Dohi.

Sledi dan pauze za srpske vaterpoliste, a potom i utakmica protiv Crne Gore.

Cilj Srbije na ovogodišnjem šampionatu sveta je plasman na Olimpijske igre. Prva prepreka na tom putu uspešno je realizovana uz neznatne oscilacije u igri.

Japan je otvorio duel veoma efikasno, nametnou visok ritam igre i poveo rezultat 3:1, međutim pozicioni i smireni napadi Srbije rezultovali su izjednačenjem, a potom i preokretom u finišu prve četvrtine 4:3.

Nastavak utakmica bio je ujednačen, Japan je na svaki primljeni gol reagovao postignutim i održavao gol zaostatka. Treća deonica utakmice bila je ključna za prevagu na strani Srbije.

„Delfini“ su bili precizni u napadu i veoma smireni u defanzivi, premda bilo je nekolicina promašenih ofanzivnih akcija.

Poslednja četvrtina rutinski je završena, Srbija je čekala kraj meča, a Japan je bio izvan ritma koji izgubio na sredini treće deonice.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jakšić sa pet pogodaka.