Valensija prekinula niz bez poraza Atletik Bilbaa pobedom od 1:0 u španskoj ligi

Valensija je prekinula impresivan niz od 14 utakmica bez poraza Atletika iz Bilbaa u svim takmičenjima, pobedivši ih rezultatom 1-0 u španskoj ligi. U napetom meču, Ugo Duro je postigao odlučujući pogodak u 61. minutu, preokrenuvši rezultat u korist domaćina. Ovaj poraz predstavlja prvi za Atletik od oktobra prošle godine, a Valensija je time zabeležila četvrtu uzastopnu pobedu u ligi, zauzimajući sedmo mesto na tabeli. Atletik ostaje u borbi za plasman u Ligu šampiona, trenutno se nalazi na trećem mestu.

Napadač Ugo Duro postigao je deveti gol sezone, donoseći Valensiji važnu pobedu. Atletik je propustio priliku za izjednačenje, a Valensija je uspela zadržati kontrolu nad igrom. Ernesto Valverde, trener Atletika, istakao je težinu utakmice, dok je Duro istakao podršku navijača na stadionu Mestalja. Las Palmas je takođe nastavio dobre rezultate, pobedivši Rajo Valjekano sa 2:0 i popevši se na osmo mesto, dok je Viljareal remizirao 1-1 protiv Majorke u nadoknadi vremena. Otpuštanje trenera u Kadizu najavljeno je nakon poraza od Alavesa.