Torino pobedio Kaljari sa 2-1 zahvaljujući golovima Zapate i Ričija

Duvan Zapata i Samuel Riči su postigli golove u prvom poluvremenu, pomažući Torinu da savlada Kaljari rezultatom 2-1 u Seriji A u petak. Zapata je doneo vođstvo Torinu ubacivanjem centaršuta Raula Belanove u bližu stativu sredinom prvog poluvremena.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena, Riči je dodao drugi gol za Torino svojim prvim pogotkom u sezoni, a golman Kaljarija nije uspeo da zaustavi njegov udarac nakon prodornog trčanja sa sredine terena.

Iako je veterani vezni fudbaler Nikolas Viola smanjio prednost domaćih golom 13 minuta pre kraja, to nije bilo dovoljno da zaustavi Torino, iako je kasniji gol trećeg igrača Torina bio poništen zbog ofsajda.

Torino je tako zadržao deseto mesto na tabeli, dok je Kaljari ostao jedan bod iznad zone ispadanja nakon alarmantnog niza od samo jedne pobede u poslednjih osam ligaških utakmica