Štutgart se plasirao u drugo kolo Kupa Nemačke pobedom od 5:0 u Minsteru

Vicešampion Bundeslige Štutgart plasirao se u utorak u drugo kolo Kupa Nemačke pobedom od drugoligaša Projsen Minstera rezultatom 5:0.

Golovima Anđela Stilera, Ermedina Demirovića i Paskala Stencela u prvom poluvremenu, praćenim prvim golom Nika Voltemadea za klub i penalom Atakana Karazora u drugom, Štutgartu je doneo prvu pobedu u sezoni nakon što je Bundesligu počeo sa 3- 1 poraz kod Frajburga.

Utakmica na Preusenstadionu je odložena nekoliko minuta zbog velike pirotehničke izložbe putujućih navijača.

Utakmica timova je odložena za vikend drugog kola prvog kola zbog učešća Štutgarta u nemačkom Superkupu, meču koji su bojkotovali i ultrasi Štutgarta i Bajer Leverkuzena zbog uticaja na utakmice Kupa Nemačke njihovih timova. Leverkuzen će u sredu odigrati svoj odloženi meč prvog kola protiv četvrtoligaša Karl Cajs Jene.

Navijači Minstera odali su počast nemačkom treneru Kristofu Daumu, koji je preminuo u subotu, velikim transparentom na kojem je pisalo „počivaj u miru šampion-selektor Daum“.

Minster je prošle sezone promovisan u drugu ligu iz treće, pošto je sezonu pre toga zaradio promociju iz četvrte lige.