Košarkašice Francuske osvojile bronzu, Srbija bez medalje

Košarkašice Francuske pobedile su Srbiju u meču za bronzu na Olimpijskim igrama. Rezultat je bio 91:76.

Prvo poluvreme je bilo veoma izjednačeno. Francuskinje su imale raspoloženu Sandrin Grudu koja je veoma brzo bila dvocifrena i pogađala je sva slobodna bacanja. Srbija je imala problem u šutu za tri poena ali i u broju faulova. Ipak Srbiju je držala Ivon Anderson i tako je na poluvremenu bilo samo 43:40 za Francusku.

Treća četvrtina je bila problematična za Srbiju koja je tada doživela veliki pad. Nisu ulazile trojke dok su Francuskinje igrale lako, pogađale su sa distance i to im je donelo čak 19 poena viška. Bilo je 78:59 kada je Srbija imala poslednji trzaj. NApravile su Marinine Lavice seriju 12:0 kojom su prišle na sedam poena razlike.

Ipak nekoliko grešaka u tim momentima i 50-50 situacije koje su otišle na stranu Francuskinja su prelomile utakmicu. Na 1:40 je Francuska pogodila jednu trojku koja je, činilo se zatvorila utakmicu.