Sevilja i Atletik Bilbao plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja

Sevilja se plasirala u četvrtfinale Kupa kralja pobedivši Hetafe sa 3-1, dok je Atletik Bilbao pobedio Alaves sa 2-0 i osigurao svoje mesto u osmini finala petu sezonu zaredom.

Serhio Ramos je postigao gol za Sevilju glavom u osmom minutu, ali je Hetafe izjednačio preko Haimea Matea u 23. minutu. Isak Romero je potom postigao dva gola u 48. i 55. minutu, obezbeđujući pobedu Sevilji.

Atletik Bilbao je savladao Alaves sa golovima Asijera Viljalibre u 28. i 60. minutu. Ovom pobedom, Atletik Bilbao je ostvario plasman u osminu finala Kupa kralja.

Sevilja će se u četvrtfinalu suočiti s Đironom, dok će Atletik Bilbao čekati protivnika iz mečeva koji se igraju u sredu. Branilac titule Real Madrid i Barselona takođe će igrati svoje mečeve u četvrtak, protiv Atletiko Madrida odnosno trećeligaša Unionistasa. Ova dva meča su izuzetno zanimljiva s obzirom na rivalstvo i tradiciju klubova u španskom fudbalu.