Seltik ponovo šampion Škotske

Fudbaleri Seltika odbranili su šampionsku titulu nakon pobede u Edinburgu nad Hartsom 2:0 u utakmici 34. kola škotskog prvenstva.

Seltik je četiri kola pre kraja obezbedio novu titulu državnog prvaka budući da ima 95 bodova, a drugoplasirani Rendžers 79 uz utakmicu manje.

Ovo je 53. titula za Seltik u klupskoj istoriji, a 11. u poslednjih 12 godina.

Seltik je u meču protiv Hartsa poveo golom Kjoga Furuhašija u 67. minutu, a pobedu je obezbedio Hjon-gju O, pogotkom u 80. minutu.

Harts je od 45. minuta igrao sa igračem manje, pošto je isključen Aleks Kokrejn.

Njemu je sudija prvo pokazao žuti karton, ali je promenio odluku nakon što je odgledao snimak.

Seltik ima priliku da ove sezone osvoji triplu krunu, ako u finalu Kupa koji je na programu 3. juna u finalu bude bolji od Invernesa.