Sasuolo pobedio Atalantu sa devet igrača sa 1-0

Udarac u drugom poluvremenu napadača Armanda Laurientea doneo je Sasuolu iznenađujuću pobedu od 1:0 nad Atalantom sa devet igrača u Seriji A u subotu, čime je prekinut niz gostiju bez poraza u italijanskom vrhu ove kalendarske godine.

Atalanta je ostala sa 10 igrača neposredno pre pola sata kada je defanzivac Joakim Maehle isključen zbog faula nad napadačem Sasuola Domenikom Berardijem, nakon pregleda VAR-a.

Sasuolo je poveo u 55. minutu preko Laurijentea, koji je sjajno šutirao iz daljine sa ivice peterca i poslao ga u daljnu stativu.

Atalanta je smanjena na devet igrača u nadoknadi vremena kada je zamena Luis Mjurijel dobio direktan crveni karton zbog, kako se činilo, svađe sa sudijom.

Sasuolo se popeo na 15. mesto na tabeli, povećavši prednost iznad zone ispadanja na 10 bodova.

Atalanta je pala na šesto mesto i ima 38 bodova sa četvrtoplasiranim Lacijum i AC Milanom na petom mestu, oba sa utakmicom manje.