Sarbriken senzacionalno pobedio Bajern Minhen u Kupu Nemačke

Sarbriken, tim iz treće nemačke lige, iznenadio je šampiona Bundeslige, Bajern Minhen, pobedivši ih rezultatom 2-1 u drugom kolu Kupa Nemačke. Marsel Gaus je postigao pobednički gol za domaćina u poslednjem minutu drugog poluvremena, izazvavši euforiju među domaćim navijačima.

Bajern Minhen je poveo u prvom poluvremenu preko Tomaša Milera, ali je Sarbriken izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena. Gaus je zatresao mrežu Bajerna u šestom minutu nadoknade, obeleživši senzacionalan preokret i izbacivanje šampiona iz takmičenja.

Nakon utakmice, Tomas Miler, igrač Bajerna, izrazio je razočaranje i nazvao ovu eliminaciju „brutalnim udarcem“. Bajern Minhen će se suočiti sa rivalom za titulu, Borusijom Dortmund, u Bundesligi ovog vikenda.

Ova senzacionalna pobeda Sarbrikena predstavlja još jedan primer kako se u fudbalu, iako s razlike u ligama i reputaciji timova, mogu dogoditi neočekivani rezultati, što čini fudbal uzbudljivim i nepredvidivim sportom.