Šalke je prekinuo pobednički niz Dortmunda

Šalke 04 je dva puta odskočio od gola i remizirao 2-2 protiv rivala Borusije Dortmund u njihovom 100. derbiju Rurske doline u Bundesligi u subotu, čime je u subotu okončan niz pobeda Dortmunda.

Dortmund, koji je ove nedelje pretrpeo izlazak iz finala Lige šampiona od Čelsija, nalazi se na drugom mestu sa 50 bodova, a Bajern iz Minhena na 52 posle njihove pobede od 5-3 nad Augzburgom ranije.

Šalke je na 17. mestu, ali je njihov živahni učinak potvrdio njihovu bolju formu jer su produžili svoj niz bez poraza na sedam uzastopnih ligaških mečeva.

Obe ekipe su propustile zlatne šanse za gol u prvom poluvremenu, ali su domaćini ušli u prednost nakon 38 minuta, a Niko Šloterbek je dobio previše prostora van kaznenog prostora i izbušio se sa 18 metara.

Šalke se vratio pet minuta nakon ponovnog starta ubacivanjem Mariusa Bueltera, ali je Rafael Gereiro vratio red Dortmundu spektakularno ubacivši u gornji ugao za ponovno vođstvo na sat vremena.

Kraljevski plavci se, međutim, nisu predavali i drugi put su izjednačili snažnim udarcem glavom Kenana Karamana u 79.