Ronaldo postigao dva gola, Portugal pobedio Irsku sa 3-0 na poslednjem zagrevanju za Evro

Kristijano Ronaldo postigao je dva gola i pomogao Portugalu da pobedi Irsku sa 3:0 u utorak u finalnom zagrevanju pre nego što se tim Roberta Martineza uputio na Evropsko prvenstvo u Nemačku.

Dupl 39-godišnjeg Ronalda u drugom poluvremenu usledio je nakon otvaranja Žoaa Feliksa na opštinskom stadionu Aveiro južno od Porta.

Portugal će sledećeg utorka u Lajpcigu igrati protiv Češke. Takođe će igrati sa Turskom i Gruzijom u Grupi F.

Ronaldo, koji je igrao prošlonedeljne prijateljske utakmice protiv Finske i Hrvatske, pogodio je stativu iz slobodnog udarca u 22. minutu ubrzo nakon gola Feliksa. Potom je pogodio u 50. i 60. minutu.