Roma se plasirala na četvrto mesto posle pobede u Speciji

AS Roma se popela na četvrto mesto u Seriji A pobedom od 2:0 nad Specijom u nedelju posle golova Stefana El Šaravija i Temi Abraham.

Momčad Žozea Murinja iskoristila je priliku da se bori za četvorku poziciju nakon što je Juventusu oduzeto 15 bodova za tekuću sezonu, čime je bivši trećeplasirani klub ostao na sredini tabele.

Paulo Dibala je utrčao u peterac u nadoknadi vremena prvog poluvremena i centrom odabrao El Šaravija koji je završio pored golmana Specije Bartlomijeja Dragovskog.

Abraham je udvostručio prednost četiri minuta nakon prekida, probio se kroz odbranu Specije i mirno sa ivice šesnaesterca ubacio loptu u donji levi ugao gola.

Rezultat je ostavio Romu na nivou od 37 bodova sa trećeplasiranim Interom iz Milana, koji u ponedeljak igra kod kuće sa Empolijem. Specija je na 15. mestu.

Juventus igra sa Atalantom kasnije u nedelju, dok se Lacio i Milan sastaju u utorak.