Roma ostvarila prvu pobedu u Ligi Evrope, Ajaks ubedljiv protiv Karabaga

Roma je savladala Dinamo Kijev sa 1-0 zahvaljujući penalu Artema Dovbika u 23. minutu, što je italijanskom timu donelo prvu pobedu u Ligi Evrope pod novim trenerom Ivanom Jurićem.

Ajaks je bio ubedljiv na gostovanju Karabagu sa 3-0. Domaćini su od 15. minuta igrali sa desetoricom nakon crvenog kartona Hulija Romaa, a Ajaks je to iskoristio golovima Keneta Tejlora, Vouta Veghorsta iz penala i Čube Akpoma. Karabag je završio utakmicu sa devet igrača.

Ajntraht Frankfurt je slavio sa 1-0 protiv letonskog RFS-a, dok je PAOK remizirao 2-2 sa Viktorijom Plzenj nakon što su gubili sa dva gola razlike.

Real Sosijedad je u Beogradu savladao Makabi Tel Aviv sa 2-1, dok su Čelsi i Fiorentina ostvarili pobede u Konferencijskoj ligi, gde je Vikingur iznenadio Serkl Briž sa 3-1, upisavši prvu pobedu u Evropi.