Real Madrid upisao prvi trijumf u novoj sezoni La Lige

Fudbaleri Real Madrida upisali su prvu pobedu u novoj sezoni španske La Lige. Na stadionu „Santjago Bernabeu“ pobedili su Real Valjadolid rezultatom 3:0.

Real Madrid je posle remija u prvom kolu najjačeg španskog takmičenja stigao do prve pobede.

Prvo poluvreme utakmice okončano je bez golova, a madridski tim je golom Federika Valverdea iz slobodnog udarca u 50. minutu stigao do vođstva. Na putu do gola, lopta je pogodila Jurića.

Real je bio bolji tim, ali je Valjadolid s vremena na vreme imao stvarao šanse i pokušavao da savlada golmana Reala Tiba Kurtou.

Tim Karla Ančelotija je u poslednjih minutima meča uspeo da dođe do ubedljivije pobede. Prvo je Brahim Dijaz u 88. minutu poveća na 2:0, a poto je Endrik postavio konačan rezultat u šestom minutu nadoknade meča.

Pre utakmice Luka Modrić i Dani Karvahal izneli su trofej Superkupa Evrope pred navijače, fudbaleri su pozdravljeni aplauzom i ovacijama.

Real Madrid će u narednom kolu igrati na gostovanju kod Las Palmasa, dok će se Valjadolid sastati sa Leganesom.