Milan savladao Leće sa 3-0 u Seriji A

Kristijan Pulišić je zadržao svoju formu za golove dok je Milan postigao tri gola za pet minuta neposredno pre poluvremena u pobedi od 3:0 nad Lećeom u italijanskoj ligi u petak

Alvaro Morata je iz slobodnog udarca iz slobodnog udarca koji je izveo Theo Hernandez u 38. minuti doveo domaće u vodstvo. Hernandez je potom natrčao na dodavanje Rafaela Leaa i dva minuta kasnije iz tesnog ugla zabio loptu u krov mreže pre nego što je Pulišić poveo na 3-0 neposredno pre poluvremena.

Bio je to peti gol Amerikanca u sedam utakmica ove sezone i njegov ukupni ukupan broj golova i asistencija otkako se pridružio Rossonerima u junu prošle godine dovodi do 32, više od bilo koga drugog u Seriji A.

Davide Bartesagi je dobio direktan crveni karton za Milan za 10 minuta do kraja, ali je bilo prekasno da se Lećeu nada da će se vratiti.

Pobeda vodi Milanu do 11 bodova i zajedničkog vrha lige sa Torinom, iako torinski klub ima utakmicu manje protiv Lacija u nedelju.

Leće je i dalje četvrti sa dna lige sa 20 ekipa, sa samo jednom pobedom i pet bodova iz prvih šest utakmica.