Poraz Kecmanovića na startu Halea

Italijan Lorenco Sonego posle velike borbe u dva seta nadigrao Miomira Kecmanovića u prvom kolu turnira u Haleu – 7:6, 7:6.

Velika borba u dva seta oba su rešena u taj-brejku i oba je dobio Italijan posle velike borbe, da je bilo suprotno ne bi bilo nezasluženo.

Jedinu brejk priliku u prvom setu imao je Miomir Kecmanović pri rezultatu 5:5, ali nije uspeo da je iskoristi priliku. Set je rešen u taj-brejku.

Posle velike borbe i nekoliko izjednačenja, ipak Italijan koristi svoju šansu i dobija ovaj period sa 8:6.

Velika borba i u nastavku, ipak teniseri su uspeli da se izbore sa brejk prilikama, po jedna na obe strane, pa je i drugi set rešen u taj-brejku. Ponovo je bio bolji Sonego ovog puta rezultatom 7:5, iako je naš teniser imao dva mini-brejka prednosti i vođstvo od 5:2, rival je uspeo da preokrene rezultat i dobije meč.