Partizan upisao i drugu pobedu nad Zvezdom u finalu ABA lige

Košarkaši Partizana pobedili su i u drugoj utakmici finalne serije ABA lige ekipu Crvene zvezde, rezultatom 87:78, poveli sa 2-0 i nedostaje im još jedna pobeda za titulu regionalnog prvaka, ali ih očekuje težak posao jer je u narednom duelu domaćin večiti rival.

Za razliku od prve utakmice koju je Partizan rešio praktično u prvom poluvremenu, u ovoj je posle 20 minuta igre rezultat bio izjednačen na 44:44 pa je pobednik rešen u nastavku gde su crno-beli bili fokusiraniji i kreativniji u napadu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Smailagić i Naneli sa po 15 poena, Lesor i Panter su dodali po 13, a Ledej 12, dok su dvocifreni učinak na drugoj strani imali Nedović sa 21 i Dobrić sa 11 poena.