Pari Sen Žermen se približio tituli u Ligi 1 sa 3-1 pobedom protiv Troa

Pari Sen Žermen se pomerio korak bliže zadržavanju titule Lige 1 pobedom od 3-1 nad Troaom na drugom dnu zahvaljujući golovima Kilijana Mbapea, Vitinje i Fabijana Ruiza u nedelju, piše Rojters.

Pobeda je odvela PSŽ na 78 poena iz 34 utakmice, šest bodova više od Lensa i osam ispred Olimpika iz Marseja uz još četiri preostala kola do kraja sezone.

Glavnom timu, bez Lionela Mesija kojeg je klub suspendovao zbog neovlašćenog odlaska u Saudijsku Arabiju, potrebno je još sedam bodova da bi garantovao rekordnu 11. titulu prvaka Francuske.

Mbape je doveo goste u prednost u osmom minutu pre nego što je Vitinja dodao drugi gol neposredno pre isteka sata.

Gzavije Šavalerin je vratio gol za Troa u 83., ali je Ruiz tri minuta kasnije vratio prednost PSŽ-a od dva gola.