Vrhunski timovi Španije igraju u Kupu posle pauze za SP

MADRID – Viljarealu je bio potreban gol u dodatnom vremenu da bi ispratio četvrtoligaša Guihuela sa 2-1 u osmini finala Kupa Kralja u utorak, preneo je AP.

Arnaut Danjuma je ubacio dodavanje koje je Dani Parejo ubacio u peterac u tri minuta dodanog vremena za pobedu nakon što su oba igrača nastavila u poslednjim minutama utakmice.

Guihuelo, mali klub u centralnoj Španiji, preuzeo je kontrolu golom Hosea Karmone u 14. Žerar Moreno je izjednačio Viljarealu sa bele tačke u 41.

Španski defanzivac Pau Tores igrao je za Viljareal po povratku sa Svetskog prvenstva.

Utakmice u utorak bile su prve u kojima su učestvovali vrhunski timovi u Španiji otkako su prestali da igraju za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Munir El Hadadi je postigao dva gola i doneo Hetafeu pobedu od 2-0 protiv Diocesana.

Atletik Bilbao je pobedio baskijski klub Sestao River sa 1-0. Elče je pobedio Deportivo Gvadalaharu sa 3-0, Majorka je pobedila sa 1-0 kod Real Unijona, a Espanjol je pobedio 1-0 kod Atletiko Pasa na Kanarskim ostrvima.

Real Madrid, Barselona, Real Betis i Valensija imaju rastanak do osmine finala jer su se kvalifikovali za Superkup Španije.

Španska liga ponovo počinje sa igranjem 29. decembra.