Rodik: Niko nema koristi od toga što je Đoković sedmi igrač sveta

Osvajač US Opena iz 2003. i nekadašnji prvi teniser sveta Endi Rodik prokomentarisao je trijumf Novaka Đokovića u Astani, prenosi N1.

Srpski igrač je u finalu turnira iz serije 500 lako savladao Stefanosa Cicipasa i drugu nedelju uzastopno završio sa osvojenim trofejom. Prethodno je slavio i u Tel Avivu.

„Srećan sam što Novak ostvario takav rezultat. Nikome ne koristi što je on na sedmom mestu na svetu kad se njegov nivo igre nije promenio. Trebalo bi da dobije bodove sa Vimbledona,“ poručio je Rodik.

Đoković je zahvaljujući pobedama u Izraelu i Kazahstanu došao do 90. pehara u karijeri i obezbedio je plasman na ATP finale u Torinu od 13. do 20. novembra. Pre toga trebalo bi da se pojavi na Mastersu u Parizu.

Srbin je ove godine učestvovao na ograničenom broju turnira zbog statusa vakcinacije, a preskočio je i Gren slem takmičenja u Australiji i Sjedinjenim Državama.

Nole će i od ponedeljka ostati na sedmom mestu ATP liste sa 4.320 bodova, dok vodeći Karlos Alkaras ima 6.740.