Trećeligaš Šefild Venzdeja šokirao Njukasl

ŠEFILD – Fudbaleri Premijer lige Njukasl junajted bili su šokirani trećeligašem Šefild Venzdijem u subotu pošto su pretrpeli poraz u gostima sa 2-1 i ispali iz FA kupa u trećem kolu, prenosi Rojters.

Njukasl, koji se nalazi na trećem mestu u prvoj ligi, pao je dva gola zaostatka pošto je Josh Vindass iz Lige 1 iz Šefild Venzdeja zabio dva gola u drugom poluvremenu.

Tim Edija Haua je bio dominantan sa 76 odsto poseda i 22 šuta u poređenju sa devet domaćina, ali nisu uspeli da to maksimalno iskoriste.

Bruno Gimaraeš je povukao jedan za Njukasl u 69. minutu kada je pogodio iz neposredne blizine nakon što je Kameron Doson uspeo da zaustavi početni pokušaj Krisa Vuda iz kornera, ali to je bilo malo više od utehe.