Nejmar zadobio oštećenje ligamenata skočnog zgloba

Napadač Pari Sen Žermena Nejmar zadobio je oštećenje ligamenata skočnog zgloba u nedeljnoj pobedi u Ligi 1 nad Lilom rezultatom 4-3, saopštio je francuski klub kasno u utorak.

Brazilski napadač Nejmar, koji je postigao drugi gol PSŽ-a u 17. minutu, bio je izvučen sa terena u suzama početkom drugog poluvremena nakon što se sudario sa Bendžaminom Andreom iz Lila i prevrnuo desni skočni zglob.

„Dodatni testovi danas su potvrdili da je Nejmar mlađi uganuo skočni zglob, sa nekim oštećenjem ligamenata. Biće podvrgnut dodatnim testovima početkom sledeće nedelje“, naveo je PSŽ u saopštenju, ne navodeći koliko dugo Nejmar neće biti na terenu.

PSŽ igra na gostovanju Marseju u nedelju pre nego što će 4. marta ugostiti Nant. Zatim putuju u Bajern Minhen na revanš meč finala Lige šampiona 8. marta, dok PSŽ želi da preokrene zaostatak od 1-0.