Mbappe na klupi protiv Belgije u Ligi nacija

Kapiten Francuske Kilijan Mbape izostavljen je iz startne postave za utakmicu protiv Belgije u ponedeljak u Ligi nacija UEFA.

Mbape je odigrao celu utakmicu u porazu od Italije u Parizu rezultatom 3-1 u petak, a trener Didier Deschamps je promenio celu liniju napadača da bi se suočio sa Belgijom u Lionu. Mbapea je zamenio Markus Tiram u centralnoj ulozi.

Vrhunske evropske reprezentacije su ove nedelje rotirali i odmarali zvezde koji su imali ograničene pripreme za sezonu u avgustu posle Evropskog prvenstva.

Pobednik Eura 2024. Španija je pustio 17-godišnjeg krilnog igrača Lamine Jamala da igra samo prvo poluvreme u pobedi od 4-1 protiv Švajcarske u nedelju. Kapiten Španije Rodri odigrao je svoje prve takmičarske minute u Ženevi nakon što ga je Mančester Siti odmarao u tri dosadašnje utakmice engleske Premijer lige.

Kristijano Ronaldo nije startovao za Portugal u nedelju, prošao je kao zamena u drugom poluvremenu i postigao pobedonosni gol protiv Škotske u Lisabonu.