Kapiten Norveške Martin Odegaard povređen uoči ključnih utakmica za Arsenal

Kapiten Norveške i igrač Arsenala, Martin Odegaard, povredio je skočni zglob tokom utakmice Lige nacija protiv Austrije u ponedeljak, što predstavlja značajan udarac za njegov klub pred ključnu seriju utakmica.

Odegaard je povređen sredinom drugog poluvremena dok je pokušavao da se izbori za loptu u duelu sa vezistom Austrije, Kristofom Baumgartnerom. Činilo se da je Odegaard nezgodno okrenuo levi skočni zglob, a bol je bio vidno izražen dok je ležao na terenu pokrivajući lice rukama.

Nakon što je odšepao sa terena, Odegaard je bio utešan sa strane saigrača Erlinga Halanda. „Izgledalo je loše i u svlačionici“, izjavio je selektor Norveške Stale Solbaken za TV 2. „Nije imao priliku da nastavi.“

Povreda dolazi u trenutku kada Arsenal ima pred sobom izazovnu nedelju. Tobdžije se prvo suočavaju sa londonskim rivalom Totenhemom u nedelju, a zatim otvaraju Ligu šampiona protiv Atalante u Italiji četiri dana kasnije. Ova naporna nedelja završava posetom Mančester Sitiju 22. septembra.

Norveška je bila izjednačena 1-1 kada je Odegaard napustio teren, ali je kasnije pobedila golom Halanda u 80. minutu.