Juventus naredio delimično zatvaranje stadiona nakon rasističkih skandiranja

Italijanski sportski sudija je naložio Juventusu da zatvori deo svog stadiona za sledeću domaću utakmicu Serije A protiv Napolija nakon što je napadač Intera Romelu Lukaku rasistički zlostavljan tokom polufinala Kupa Italije u utorak.

Odeljak Tribuna Sud Juveovog stadiona Alijanc biće zatvoren za utakmicu protiv Napolija 23. aprila nakon što su se iz tog područja čuli rasistički uzvici tokom prvog remija 1-1 protiv Intera.

Navijači Juventusa koji zauzimaju prvi nivo sektora poznatog kao ‘tribuna sud’, tokom 35. i 49. minuta drugog poluvremena uzvikivali su vulgarne i uvredljive refrene i uzvike rasne diskriminacije na račun igrača Internacionala Romelua Lukakua. Navodi se u saopštenju Serije A.

Italijanska novinska agencija ANSA javila je da je Juventus zabranio ulazak na stadion dvojici navijača nakon što je video snimak incidenta postao viralan.