Brazil pobedio Gvineju sa 4-1 u prijateljskoj utakmici protiv rasizma

Brazil je u subotu nadigrao Gvineju sa 4-1 u prijateljskoj utakmici pošto su Žoelinton, Rodrigo, Eder Militao i Vinisijus Mlađi postigli golove za petostruke svetske šampione koji su u prvom poluvremenu nosili potpuno crni dres za promociju kampanje protiv rasizma, piše Rojters.

To je bila prva od dve prijateljske utakmice za Brazil protiv afričkih nacija u znak podrške napadaču Real Madrida Vinicijusu, koji je bio rasno zlostavljan na utakmici La Lige u Valensiji u maju, što je 10. put da je LaLiga prijavila incidente u koje je umešan tužiocima ove sezone.

Vezista Njukasl junajteda Džolinton, koji je debitovao za reprezentaciju, otvorio je rezultat u 26. minutu pogotkom iz blizine iz skoka.

Rodrigo je produžio prednost pet minuta kasnije nezaustavljivim udarcem nakon što je protrčao po desnoj strani.

Guirassi Serhou je iskoristio rastrojsku brazilsku odbranu da povuče jedan za Gvineju glavom nakon kontranapada, ali Militao je povećao vođstvo Brazila snažnim udarcem glavom, a Vinisijus je završio poraz sa bele tačke četiri minuta nakon vremena.

Brazil u utorak igra protiv Senegala u Lisabonu.