Nikola Jokić postigao 39 poena, Nagetsi nastavili dominaciju nad Sparsima

Nikola Jokić je postigao rekordnih 39 poena uz 11 skokova i devet asistencija, Majkl Porter mlađi postigao je 25 poena, a domaćin Denver Nagets je u nedelju uveče pobedio San Antonio Sparse sa 132-120.

Redži Džekson je imao 20 poena, Kentavijus Koldvel-Poup 16, a Džulijan Stroter 10 poena za Denver.

Nagetsi su igrali bez napadača Arona Gordona, koji je sedeo sa nategnutom desnom petom. Pošto je Džamal ​​Marej bio van terena od početka novembra, Denver je ostao bez dva startera.

Viktor Vembanjama je imao 22 poena, 11 skokova, šest ukradenih lopti i četiri blokade, Devin Vasel postigao je 19 poena, Malaki Branham je dodao 15 poena, Džulijan Šampanji je završio sa 13 poena, a Keldon Džonson i Tre Džons su postigli po 10 za Sparse, koji su ispali 12. ravno.

Niz poraza San Antonija treći je najduži u istoriji franšize. Prošle sezone Sparsi su izgubili 16 uzastopnih poraza (20. januar-28. februar) i 13 uzastopnih gubitaka u sezoni 1988-89.

Nagetsi su poveli sa 39-35 posle uspešne prve četvrtine, ali su povećali prednost u drugoj. Vembanjama je postigao pet uzastopnih poena i povukao San Antonio na 42-40, ali to je bilo najbliže što je moglo da dođe.

Džekson je pogodio obrnuti polaganje, nahranio DeAndrea Džordana za još jedno polaganje, a zatim je Džordan zakucao nazad kada je Porter promašio trojku. Stravther je pogodio jedno iz dubine, Kristijan Braun i Jokić su polagali, a Braun je pobio dva slobodna bacanja u 16-4 koji su izvodili Nagetsi.

Jokićev plutajući udarac iz ivice postigao je rezultat od 68-48 sa 3:07 do kraja u drugoj četvrtini.

Sparsi su postigli osam uzastopnih golova na kraju perioda da bi došli do 72-60 na poluvremenu, a zatim su se približili da započnu treći. Nakon što je Caldvell-Pope pogodio 18 stopa da bi otvorio poluvreme, San Antonio je povukao još sedam poena i postigao 74-67.

Denver je ponovo uzvratio i povećao prednost iza dve asistencije i polaganja Jokića tokom serije od 16-4. Jokić je potom postigao šest uzastopnih poena i doveo Nagetse u prednost sa 101-77 krajem treće, a oni su u četvrtoj četvrtini poveli sa 107-84.

Poveli su sa čak 28 u poslednjih 12 minuta.