Napoli produžio vođstvo u Seriji A pošto je savladao odvažnog Komoa sa 3-1

Škotski vezista Skot Mektomnaj postigao je gol posle samo 25 sekundi pošto je Napoli pobedio Komo rezultatom 3-1 i učvrstio svoje mesto na vrhu Serije A u petak.

Ljudi Antonija Kontea idu četiri boda više od Juventusa, iako drugoplasirani ima utakmicu manje i mogao bi da smanji zaostatak protiv Kaljarija u subotu.

Napoli nije gubio vreme na povlačenje, kada je McTominai zgrabio svoj drugi gol u tri utakmice.

Komo je polako ulazio u igru, a Gabrijel Strefeca je izjednačio dva minuta pre poluvremena kada je nisko pogodio donji ugao. To je bio prvi gol koji je Napoli primio od 31. avgusta.

Romelu Lukaku je ponovo doveo Napoli u prednost sa penala u osam minuta u drugom poluvremenu, a onda je njegov pas koji je delio odbranu omogućio zameniku Davidu Neresu da ubaci trećinu ispod golmana Komoa Emila Audera na četiri minuta do kraja.

Napoli se povremeno trudio, posebno u prvom poluvremenu, ali pobeda je bila u skladu sa dobrim početkom sezone. Izgubio je samo jednu od osam takmičarskih utakmica i postigao 14 golova u poslednjih pet utakmica.

Novopromovisani Komo je ostao na 10. mestu.