Napoli je lako pobedio Sampdoriju rezultatom 2:0

Napoli je u nedelju pobedio Sampdoriju sa 2:0 posle golova Viktora Osimhena i Eljifa Elmasa, čime je lider Serije A vratio na pobednički kolosek.

Gosti su dobili jedanaesterac posle samo šest minuta, ali Matteo Politano nije uspeo da postigne gol sa bele tačke.

Osimhen je doveo Napoli u vođstvo nakon 19 minuta, međutim, kada je dobio prst na centaršutu Marija Ruija u petercu i poslao ga, čime je zaradio svoj 10. gol u Seriji A ove sezone.

Sampdorijina sreća se dodatno rasplela kada je Tomasu Rinkonu u 39. minutu dobio crveni karton zbog nepromišljenog meča protiv Osimhena.

Elmas je realizovao drugi penal Napoliju osam minuta pre nadoknade nakon što je Sampdorija igrao rukom u petercu.

Napoli je na vrhu tabele sa 44 boda posle 17 utakmica, sedam bodova ispred Juventusa i osam ispred Milana, koji kasnije u nedelju igra sa Romom.