Mega savladala FMP za četvrtu pobedu u nizu

Košarkaši Mege pobedili su na svom terenu FMP iz Železnika rezultatom 86:72 u meču 16. kola regionalne ABA lige.

Mega je u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu zabeležila četvrtu pobedu u nizu i sve je bliža vrhu tabele regionalnog takmičenja.

Domaći su već krajem prve četvrtine duela sa FMP-om uspostavili potpunu kontrolu nad dešavanjima na terenu, do poluvremena su stekli 14 poena prednosti (46:32), a u drugom delu igre je zaostatak gostujućeg tima samo rastao.

Imala je Mega i najvećih plus 20 početkom poslednjeg kvartala, ali je FMP do kraja uspeo da upristoji poraz i razliku svede na 14 poena, kolika je bila i nakon prvih 20 minuta igre.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Omerčan Iljasoglu sa 20 poena, dok je Uroš Plavšić ubacio 19. Među košarkašima iz Železnika najbolji je bio Vojislav Stojanović sa 13 poena, dok je Kajl Foster doprineo sa 12.

Mega je u dosadašnjem delu sezone zabeležila devet pobeda i sedam poraza, dok je FMP sa skorom 5-11 dvanaesti na tabeli. Košarkaši Mege će u narednom kolu gostovati Partizanu, dok će Crvena zvezda dočekati FMP.