Medvedev u polufinalu Vimbldona nakon pobede nad Sinerom

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Italijana Janika Sinera rezultatom 3:2, po setovima 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 2:6 i 6:3 i plasirao se u polufinale Vimbldona.

Meč je trajao tri sata i 54 minuta.

U prvom setu viđena je veoma izjednačena borba tokom koje su oba tenisera odlično servirala, te nije bilo nijedne brejk lopte. U taj-brejku koji je obeležilo mnogo preokreta se bolje snašao Siner koji je iskoristio drugu set loptu i poveo.

Medvedev je bolje zaigrao u drugom setu i već u trećem gemu je napravio brejk. Imao je priliku da ponovi isto u sedmom gemu, ali nije uspeo. Međutim, uspeo je da održi prednost do kraja i osvoji drugi set.

Italijan je uzvratio u trećem setu, iako mu se slošilo u jednom trenutku, zbog čega je morao u svlačionicu. U trećem gemu je oduzeo servis rivalu, ali je Medvedev uspeo da se spasi i uzvrati brejk u desetom gemu. Nakon toga je spasao dve set lopte u narednom servis gemu, a u taj-brejku bez većih problema došao do preokreta.

Međutim, Siner je ekspresno izjednačio nakon odlične igre u četvrtom setu tokom kog je dva puta oduzeo servis rivalu.

U poslednjem setu je Medvedev ipak uspeo da se psihološki vrati i nakon brejka u četvrtom gemu dođe do polufinala zahvaljujući veoma dobrom servisu.

Ruski teniser će u polufinalu igrati sa boljim iz duela između Karlosa Alkaraza i Tomija Pola.