Mbape i PSŽ snažno korak bliže tituli: Pobeda nad Monakom rezultatom 5-2

Kilijan Mbape je postigao svoj 14. prvenstveni gol u sezoni, a Pari Sen Žermen je ostvario ubedljivu pobedu od 5-2 nad Monakom, čime se dodatno distancirao na vrhu francuske Ligue 1. Francuski lider sada ima četiri boda prednosti nad drugoplasiranom Nicom.

Nakon što je Goncalo Ramos doneo prednost PSŽ-u u 18. minutu, Monako je izjednačio četiri minuta kasnije zahvaljujući grešci golmana Donarumea. Takumi Minamino je iskoristio priliku i postigao izjednačujući gol.

Međutim, Mbape je odveo PSŽ u vođstvo u 39. minutu, realizujući penal nakon faula nad Usmaneom Dembeleom. U drugom poluvremenu, Dembele je sam postigao gol u 70. minutu, dok je Vitinja dodatno uvećao vođstvo dva minuta kasnije.

Balogun je uspeo da smanji rezultat za Monako, postigavši četvrti gol u 75. minutu, ali je Randal Kolo Muani u šestom minutu nadoknade postavio konačnih 5-2 u korist PSŽ-a.

Ova pobeda čini PSŽ još bližim osvajanju titule, dok se Monako sada nalazi šest bodova iza lidera, pretrpevši treći poraz u sezoni.