Pari Sen Žermen osvaja Trofej šampiona pobedom nad Toulouse 2:0

Pari Sen Žermen (PSŽ), trenutni šampion Francuske, pobedio je Toulouse 2:0 i osvojio Trofej šampiona. Kilijan Mbape i Li Kang-in postigli su golove za PSŽ.

Li Kang-in doveo je PSŽ u prednost već u trećem minutu utakmice, nakon dodavanja Usmane Dembelea. Toulouse je imao priliku za izjednačenje u 18. minutu, ali Gabrijel Suazo nije iskoristio šansu. Usledilo je nekoliko prilika za oba tima, a Mbape je u 44. minutu povećao prednost PSŽ-a golom sa bele tačke. Ovo je Mbapeov 22. gol u 23 meča ove sezone.

Trofej šampiona tradicionalno se održavao kao predsezonski turnir u inostranstvu, ali je ovogodišnje izdanje održano u Parizu, na domaćem terenu PSŽ-a, umesto u inostranstvu kako je prvobitno planirano. Utakmica je trebalo da se igra u Bangkoku u avgustu, ali je izmenjena i održana u junu.